Błędy w przesyłaniu plików do biblioteki mediów

Błędy w przesyłaniu plików do biblioteki mediów

Biblioteka mediów to jeden z kluczowych elementów WordPressa. Błędy w przesyłaniu plików mają zazwyczaj swoje źródło w dwóch rzeczach: pierwsza to błąd po stronie klienta lub użytkownika (sesja logowania, złe znaki w nazwie pliku, za duże pliki itp.), a druga to problem w hostingu (problem z pojemnością i inne). Dziś pokażemy, jak można te błędy naprawić lub kiedy należy je zgłaszać.

Najczęstsze błędy po stronie użytkownika

Nie wszyscy wiedzą, że biblioteka mediów nie działa, jak dysk, który przyjmie absolutnie wszystko. Ma swoje ograniczenia, co do wielkości plików, ich rodzaju itp. Warto przyjrzeć się, czy błąd w przesyłaniu plików nie jest spowodowany naszym działaniem.

Wygaśnięcie sesji

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić, gdy napotkamy błąd, jest po prostu odświeżenie strony w przeglądarce. Chociaż brzmi to zabawnie, to rozwiązanie bardzo często działa. Dlaczego?

Po pierwsze, z jakiegokolwiek powodu przeglądarka mogła chwilowo utracić połączenie z WordPressem, a proces przesyłania plików po prostu się nie zakończył. Może to być spowodowane chociażby przez chwilowy brak internetu. Poza tym może okazać się, że sesja logowania do WordPressa wygasła. Wystarczy zalogować się ponownie.

Za duży rozmiar plików

Czasami pliki są po prostu za duże. Zoptymalizuj je przed wgraniem na serwer. Wysyłaj także pliki porcjami, nie ma sensu wgrywać kilkudziesięciu zdjęć na raz. Cierpliwość wpłynie tu na naszą korzyść. Oczywiście przesyłanie obrazów w wysokiej rozdzielczości jest w porządku, ale należy rozróżniać bardzo dobrą jakość od niepotrzebnie dużych plików.

Nieodpowiednia nazwa pliku

Nigdy nie zaszkodzi spróbować zmienić nazwę pliku obrazu. WordPress powinien automatycznie dodać numer na końcu, jeśli spróbujemy przesłać zduplikowaną nazwę pliku, ale jeśli to nie zadziała, spróbujmy zmienić nazwę samodzielnie. Niestety, WordPress nie pozwala na zmianę nazwy pliku już przesłanego pliku obrazu, więc musimy zmienić jego nazwę lokalnie i ponownie go przesłać. Nie używaj znaków diakrytycznych w nazwach plików (ś, ć, ą itp.).

Nieodpowiednie wtyczki

Jeśli mamy błędy HTTP przy przesyłaniu plików, zawsze warto spróbować dezaktywować wtyczki, a nawet przełączyć motyw WordPress na domyślny, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem. Kilka wtyczek, które są typowymi winowajcami, to wtyczki do optymalizacji obrazu (łączą się bezpośrednio z biblioteką multimediów) i wtyczki pseudobezpieczeństwa, takie jak WordFence (w JDM.pl na liście niedozwolonych wtyczek).

Działania po stronie hostingodawcy

Może się okazać, że wszystko robimy prawidłowo, a mimo tego błędy występują. Hosting może wówczas pomóc Ci na przykład poprzez:

Zwiększenie limitów pamięci

Po prostu brakuje dostępnej pamięci, aby proces przesyłania w tle zakończył się pomyślnie. Jest to bardzo częsty problem u różnych usługodawców, wystarczy, aby hosting zwiększył ilość pamięci, z której PHP może korzystać i zaczniemy ponownie wysyłać bez problemów.

Zmiana wersji PHP

Warto upewnić się, że mamy wspieraną wersję PHP. Jeśli nie jesteśmy pewni – poprośmy o pomoc hostingodawcę i sprawdźmy, czy ta zmiana rozwiąże nasze błędy.

Sprawdzenie uprawnień folderów

Zazwyczaj, gdy występuje błąd uprawnień do folderu, powinniśmy otrzymać komunikat w WordPressie o tym, że nie można zapisać do katalogu. Jednak nie zawsze tak może być. Jeśli witryna WordPress została zhakowana lub zainfekowana złośliwym oprogramowaniem, może wystąpić wiele problemów z uprawnieniami. Dobrze jest ten fakt zweryfikować.

Sprawdzenie ścieżki biblioteki mediów

Jeśli migrujemy samodzielnie stronę to bardzo możliwe, że ścieżka biblioteki multimediów nie jest poprawnie skonfigurowana. Multimedia powinny być przechowywane w domyślnym folderze /wp-content/uploads. Zapraszamy do skorzystania z darmowej migracji w JDM.pl

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert
1 rok temu

Polecamy usługę migracji z JDM!! W końcu profesjonalne podejście !!