AI Post Generator dla WordPressa

AI Post Generator dla WordPressa

AI Post Generator autorstwa AutoWriter to wtyczka do WordPressa, dzięki której możemy tworzyć wpisy w oparciu o treści powstałe przy użyciu sztucznej inteligencji. Wtyczka pozwala na bezpłatne stworzenie około 5 wpisów miesięcznie – liczba ta zależna jest od tego, z czego dokładnie skorzystamy.

Jak korzystać z AI Post Generator

Na początku musimy pobrać z repozytorium i zainstalować bezpłatny plugin. Po aktywacji wystarczy, że przejdziemy do jego ustawień i klikniemy create first post

Zobaczymy, że mamy do dyspozycji 5 wpisów do napisania w ciągu 30 dni. Warto odnotować, że nasze konto administracyjne (adres email) automatycznie jest powiązane z autowriter.

Każde działanie we wtyczce zabiera nam „fragment” wpisu, czyli np. stworzenie spisu treści (table of content) to mniej o 0,2 punkta, a wygenerowanie okładki 0,1.

Dla przykładu wpiszemy na początek tytuł i wygenerujemy spis treści. Jak widać pasek wskazujący darmowe zasoby nieco się przesunął i pokazała się propozycja, którą ma dla nas AI. Spis treści jest dość rozbudowany w stosunku do pytania w tytule i zawiera, aż 8 pozycji. Śródytuły są dość ogólne, ale nie odbiegają zasadniczo od tematu. To także dobry test, jak plugin radzi sobie z językiem polskim.

Generowanie obrazka wyróżniającego

Wygenerowaliśmy już spis treści i następnie generujemy obrazek wyróżniający dla naszego wpisu w WordPressie. Jak widać tutaj już nie do końca AI rozumie, o co nam chodziło. Znajduje zdjęcia tradycyjnych wtyczek do gniazdek. Pomijamy ten krok. 🙂

Następnie wciskamy na samym dole przycisk Create i tworzymy cały wpis:

Teraz musimy chwilkę zaczekać, a wtyczka wygeneruje nam post i doda go za nas automatycznie. Jak widać po całej operacji pozostało do wykorzystania jeszcze ok. 3 postów miesięcznie. Jeżeli potrzebujemy więcej – możemy wykupić opcję płatną.

Możemy podejrzeć sobie stworzoną treść – jest poprawna, chociaż na pewno nie zastąpi merytorycznie napisanego artykułu przez człowieka. Dużo zwrotów nie jest do końca zgodnych z polskimi tłumaczeniami, a zawarte treści są dość banalne.

Do czego przyda się AI Post Generator

Może on podpowiadać nam treści i inspirować do pisania własnych artykułów, kiedy np. utkniemy w jakimś temacie. Dodatkowo może usprawnić tworzenie typowo zapleczowych tekstów, które niekoniecznie mają być czytane przez użytkowników, ale odpowiednio wpłyną na SEO. Na pewno każdy artykuł należy przejrzeć i poprawić. Bierzmy pod uwagę, że treści tworzone przez AI są dość ogólnikowe, a składnia chociaż poprawna, nie zastąpi eksperta czy dobrego copywritera. Ważne jest jednak, aby traktować to narzędzie nie jako zamiennik osoby, ale coś co pozwala na usprawnienie pracy.

Ogromnym plusem jest bezpłatność – 5 wpisów to dość dużo. Jeżeli nie skusimy się na generowanie artykułów, a jedynie na generowanie spisów treści, by się zainspirować – możemy skorzystać z darmowej wersji wielokrotnie w ciągu 30 dni.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments