1. Home
 2. Pomoc
 3. Migracja
 4. Samodzielna Migracja Strony WordPress na Nasz Serwer

Samodzielna Migracja Strony WordPress na Nasz Serwer

Przypominamy, że oferujemy bezpłatne usługi migracji na nasze serwery. Jeśli wolisz, aby specjaliści zajęli się tym procesem, wystarczy napisać do nas na bok@jdm.pl. Jeżeli jednak decydujesz się przeprowadzić migrację samodzielnie, poniżej znajduje się przewodnik, który Ci w tym pomoże.

  1. Wykonaj kopię zapasową swojej strony i zapisz dane do bazy danych: Pierwszym krokiem jest wykonanie pełnej kopii zapasowej Twojej strony WordPress za pomocą klienta FTP z aktualnego serwera. Powinna ona zawierać zarówno pliki strony, jak i bazę danych. Do wykonania kopii bazy danych skontaktuj się z obecnym dostawcą hostingu. Ponadto, zapisz dane do bazy danych, które są przechowywane w pliku wp-config.php. Te dane będą potrzebne do prawidłowej konfiguracji strony na nowym serwerze.
  2. Migracja plików strony: Przenieś pliki swojej strony na nasz serwer za pomocą klienta SFTP. Szczegółowe informacje na temat połączenia z naszym serwerem znajdziesz w naszym poradniku Konfiguracja połączenia SFTP.
  3. Zaimportuj bazę danych: Następnie, zaimportuj swoją bazę danych na nowy serwer. Do tego celu możesz skorzystać z narzędzia PHPMyAdmin – jak zalogować się do tego narzędzia znajdziesz w naszym poradniku Jak zalogować się do bazy danych poprzez PHPMyAdmin. W przypadku dużych baz danych, zalecamy wgrywanie ich poprzez SSH – jak to zrobić dowiesz się z poradnika Konfiguracja połączenia SSH.
  4. Aktualizacja pliku wp-config.php: W pliku wp-config.php na nowym serwerze zaktualizuj dane dotyczące bazy danych oraz prefix. Rekomendujemy, aby nie nadpisywać pliku wp-config.php, a jedynie edytować go, zachowując kluczowe ustawienia. Ten plik zawiera wpisy związane z optymalizacją WordPressa na naszym serwerze oraz klucz do połączenia z serwerem, umożliwiający zarządzanie cache z poziomu kokpitu strony.
  5. Zaktualizuj DNS: Kiedy wszystko na nowym serwerze jest gotowe, ostatnim krokiem jest zaktualizowanie DNS, aby skierować na nowy serwer. Nasze serwery DNS to:
   • jola.ns.jdm.pl
   • darek.ns.jdm.pl

Podczas migracji mogą wystąpić niespodziewane komplikacje. Dlatego zawsze warto posiadać kopię zapasową strony przed rozpoczęciem procesu. W razie problemów, nasz zespół jest gotowy do pomocy.

Gratulacje! Jeżeli przestrzegasz powyższych kroków, Twoja strona WordPress powinna być teraz pomyślnie zainstalowana na naszym serwerze. Ciesz się zwiększoną wydajnością i bezpieczeństwem, które oferujemy!

Czy był pomocny?

Potrzebujesz pomocy?
Nie możesz znaleźć odpowiedzi, której szukasz? Nie martw się, jesteśmy tutaj, aby pomóc!
Napisz do nas