Zdecydowana większość wtyczek oferowanych do WordPress będą u nas działać znakomicie. Lecz znane są nam wtyczki, które wpływają niekorzystnie na wydajność Twojej strony lub powielają oferowane przez nas funkcje. Poniżej przedstawiamy grupy takich wtyczek:
Wtyczki Cache
Na naszych serwerach stosujemy własne rozwiązanie cachowania strony, w związku z tym korzystanie z takich wtyczek jedynie niepotrzebnie obciąża twoją stronę.
Przykładowe wtyczki, z których nie powinieneś korzystać:
- W3 Total Cache
- WP Super Cache
- WP Fastest Cache
Wtyczki bezpieczeństwa
W zdecydowanej większości nie ma potrzeby instalowania na twojej stronie, żadnej z poniższych wtyczek, które mają za zadanie zabezpieczenie strony. Dublują funkcje, które są już wdrożone na poziomie serwera:
- Wordfence Security
- iThemes Security
- Limit Login Attempts
- itp
Wtyczki statystyk
W nieefektywny sposób wykonują zapytania do bazy danych przy każdym wczytaniu strony. Rekomendujemy używania rozwiązań które są do tego dedykowane, czyli: Google Analytics lub Jetpack
Przykłady wtyczek, który generują nienaturalne obciążenie:
- WP PostViews
- NewStatPress
Wtyczki przeciążające MySQL lub serwer
Grupa wtyczek, która generuje duże obciążenie naszych serwerów oraz tworzy nienaturalną ilość zapytań do MySQL:
- Broken Link Checker
- Dynamic Related Posts
- SEO Auto Links & Related Posts
- Yet Another Related Posts Plugin
- Similar Posts
- Contextual Related Posts
W przypadku wtyczek typu “Related Posts” proponujemy przyjrzeć się poniższej liście z których można korzystać:
Jeżeli chcesz sprawdzać poprawność działania linków, które nie działają na twoich witrynach. Powinieneś zainteresować się poniższymi rozwiązaniami:
- Broken Link Check – darmowa wersja Online do 3000 linków
- LinkChecker – Windows, macOS i Linux
- Integrity – macOS
Wtyczki E-mail
Oczywiście nie blokujemy możliwości wysyłania wiadomości email z waszych stron. Lecz w przypadku chęci wysyłania masowych wiadomości email do swoich subskrybentów powinieneś korzystać z dedykowanych do tego rozwiązań np. MailChimp, FreshMail itp.
Możesz również wysyłać masowe wiadomości przez zewnętrzne SMTP np. EmailLabs
Korzystanie z dedykowanych rozwiązań do wysyłania newslettera itp. zwiększa konwersje takiego maila przez to, że istnieje mniejsze prawdopodobieństwo trafienia takich wiadomości do folderu SPAM.
Wtyczki do kopii zapasowej
Nie ma konieczności korzystania z takich wtyczek, do tworzenia kopii zapasowych. Wtyczki takie powielają wbudowaną u nas funkcjonalności do tworzenia kopii zapasowych. Dodatkowo uruchamianie ich może mieć wpływ na funkcjonowanie strony. Gdyż uruchomiona kopia w nie odpowiednim momencie wykonuje dodatkowe operacje dyskowe oraz zapytania MySQL, przez co twoja strona może zacząć działać wolniej, co przełoży się na doświadczenia twoich użytkowników.
Na naszym serwerze kopia wykonywana jest codziennie, a oprócz tego dajemy możliwości wykonywania snapshotów strony w dowolnym momencie, nie obciążając twojej strony.
Przykłady wtyczek:
- BackUpWordPress
- UpdraftPlus
- BackupBuddy
- BackWPup
- Duplicator
- WP-DB-Backup