Wyświetlanie treści w różnych zakładkach (wtyczka Spectra)

Wyświetlanie treści w różnych zakładkach (wtyczka Spectra)

Jeśli chcemy wzbogacić naszą witrynę o wyświetlanie treści na jednej podstronie lub w jednym wpisie, ale w różnych zakładkach (na kształt zakładek w przeglądarce), możemy skorzystać z wtyczki Spectra. Spectra to plugin do WordPressa, która umożliwia dodawanie dodatkowych, ciekawych bloków do natywnego Gutenberga. Tym samym wspiera tworzenie stron w WordPressie bez potrzeby stosowania dodatkowego buildera.

Jak utworzyć zakładki w Spectra

Po instalacji i aktywacji wtyczki, przechodzimy do wpisu lub podstrony i z listy dostępnych bloków wybieramy blok Tabs:

Utworzy się nam prosty element z zakładkami, które możemy dowolnie edytować:

Tworzymy przykładowe zakładki

Domyślnie mamy 3 zakładki: Tab 1, Tab 2 i Tab 3. Możemy w nich wpisać po kliknięciu w tekst odpowiednie treści. Dla naszego przykładu zrobimy zakładkę dla baru szybkiej obsługi. Dla nazw zakładek użyjemy: Zupy, Drugie dania i Desery, a środek wypełnimy przykładowymi nazwami z ceną.

  • ogórkowa – 12 zł
  • barszcz – 13 zł
  • zupa dnia – 8 zł
  • gulasz z makaronem – 30 zł
  • pierogi z grzybami – 25 zł
  • ryż z jabłkami – 19 zł
  • tiramisu – 22 zł

Proste menu jest gotowe. W razie konieczności możemy je ostylować w CSS lub ukryć na wybranym typie urządzenia. Stylowanie pojedynczych elementów, jak np. nazwy poszczególnych zakładek, znajdziemy w bocznym pasku, w sekcji Blok po kliknięciu w dany element naszych zakładek.

Pamiętajmy, że oprócz treści możemy dodać zdjęcia, linki itp., dzięki czemu możemy tworzyć naprawdę zaawansowane rozwiązania i w atrakcyjny sposób pokazywać różnorodne treści.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments