Wyłączenie komentarzy na WordPressie

Wyłączenie komentarzy na WordPressie

Chociaż komentarze na WordPressie mogą być skutecznym sposobem na zaangażowanie odwiedzających i budowanie społeczności w naszej witrynie, sekcja komentarzy może również stać się wylęgarnią spamu, szkodliwych linków, autopromocji, a nawet obraźliwych uwag. Innymi słowy, nauczenie się wyłączania komentarzy w WordPressie jest bardzo przydatne, zwłaszcza, kiedy nie chcemy poświęcać czasu na ich moderowanie. Na szczęście funkcja wyłączania komentarzy jest prosta i dostępna bez konieczności instalacji dodatkowych wtyczek.

Wyłączenie komentarzy na pojedynczej podstronie lub we wpisie

Aby wyłączyć komentarze do pojedynczego wpisu lub strony:

  1. Po zalogowaniu do Kokpitu, wybieramy opcję Wpisy > Wszystkie wpisy lub Strona > Wszystkie strony w lewym panelu bocznym panelu.
  2. Najeżdżamy kursorem na konkretny post (podstronę) i wybieramy Szybka edycja.
  3. Odhaczamy pole Zezwól na komentarze i naciskamy przycisk Aktualizuj.

Gotowe!

Masowe wyłączanie komentarzy

Wybieramy możliwości jakie daje masowa edycja postów i podstron. Zaznaczamy wybrane elementy i naciskamy Edytuj. Następnie z rozwijanej listy wybieramy Komentarze: Nie zezwalaj i zatwierdzamy nasz wybór przyciskiem Aktualizuj.

Wyłączenie komentarzy dla nowych wpisów

Aby wyłączyć komentarze tylko dla nowych wpisów (które dopiero zamierzamy opublikować) należy:

  1. Przejść w Kokpicie do działu Ustawienia > Dyskusja
  2. Odhaczyć opcję  Zezwól na komentowanie nowych wpisów
  3. Zaktualizować.

Od tego momentu wszystkie wpisy, które ukażą się na blogu, będą miały domyślnie wyłączone komentarze. Oczywiście ta operacja, jak i wszystkie inne opisane w tym artykule są w pełni odwracalne.

Całkowite wyłączenie komentarzy dla wszystkich wpisów

Po wykonaniu wyłączenia komentarzy dla nowych wpisów, w tym samym dziale, ale niżej zaznaczamy opcję Automatycznie wyłączaj możliwość komentowania artykułów starszych niż i tu należy wpisać 0 (zero). Dzięki temu wyłączymy komentowanie dla opublikowanych już postów.

Należy pamiętać, że wyłączenie komentarzy nie spowoduje ich usunięcia ze strony (jeśli jakieś zostały już opublikowane), a jedynie zablokuje użytkownikom możliwość ich dodawania.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments