WooCommerce 9.0 – Nowa Aktualizacja

WooCommerce 9.0 – Nowa Aktualizacja

WooCommerce 9.0 jest już dostępna i przynosi ze sobą wiele istotnych zmian, które mają na celu uczynienie zarządzania sklepem online prostszym i bardziej efektywnym. Dzięki tej aktualizacji, właściciele sklepów internetowych mogą spodziewać się lepszej wydajności, łatwiejszego procesu zakupowego, nowych narzędzi do zarządzania produktami i zwrotami oraz poprawkami bezpieczeństwa.

Nowa wersja wprowadza innowacyjne funkcje, które znacząco poprawiają doświadczenie użytkowników i klientów, czyniąc WooCommerce jeszcze bardziej konkurencyjnym na rynku e-commerce. Przyjrzyjmy się bliżej najważniejszym zmianom.

Co nowego pojawia się wraz z najnowszą aktualizacja?

Łatwiejszy Proces Zakupu

Nowa wersja wprowadza odświeżony wygląd strony podsumowania zamówienia, co sprawia, że jest ona bardziej przejrzysta i intuicyjna. Formularze adresowe zostały zoptymalizowane, a opcje odbioru lokalnego są teraz bardziej widoczne. Dodatkowo, podsumowanie zamówienia „przykleja się” do ekranu na komputerach stacjonarnych, dzięki czemu jest zawsze pod ręką.

Zoptymalizowano także obsługę płatności i dostaw, co przekłada się na szybszy i bardziej intuicyjny proces zakupu dla klientów.

Bloki Kolekcji Produktów

Funkcja bloków kolekcji produktów wyszła z fazy beta i oferuje teraz zaawansowane opcje przeglądania i filtrowania. Dzięki temu klienci mogą łatwiej znaleźć interesujące ich produkty.

Bloki te umożliwiają tworzenie dynamicznych stron z produktami, które automatycznie aktualizują się na podstawie wybranych filtrów, co poprawia doświadczenie zakupowe.

Poprawa Wydajności

WooCommerce 9.0 wprowadza eksperymentalne indeksy pełnotekstowe, które znacząco przyspieszają wyszukiwanie w sklepie. Dzięki temu operacje związane z wyszukiwaniem produktów są teraz szybsze i bardziej efektywne.

Wprowadzenie nowego systemu indeksowania zmniejsza obciążenie bazy danych i zwiększa szybkość działania sklepu, co przekłada się na lepszą wydajność i mniejsze opóźnienia.

Benchmarking Wyszukiwania Zamówień w WooCommerce

WyszukiwanieWooCommerce 8.9WooCommerce 9.0WooCommerce 9.0 z indeksami pełnotekstowymi
Wszystko (brak wyników)3261ms1904ms676ms
Wszystko (3k+ wyników)6679ms3070ms547ms
Klienci (brak wyników)1049ms1033ms0.6ms
Klienci (3k+ wyników)2111ms2119ms40ms
Produkty (brak wyników)1897ms781ms0.6ms
Produkty (3k+ wyników)3715ms1507ms53ms
Źródło: https://developer.woocommerce.com/

Usprawnienia te są częścią inicjatywy High-Performance Order Storage (HPOS), która optymalizuje wydajność i skalowalność bazy danych WooCommerce.

Nowe API dla Zwrotów

Dodano nowy endpoint API, który umożliwia łatwiejsze zarządzanie zwrotami. Pozwala to na szybki dostęp do informacji o zwrotach bez konieczności przeszukiwania zamówień.

Nowe API integruje się bezproblemowo z systemami ERP i innymi narzędziami, co ułatwia śledzenie i przetwarzanie zwrotów oraz usprawnia obsługę klienta.

Aktualizacje Bezpieczeństwa i Inne Poprawki

Wprowadzono zmiany w raportach stanu systemu, usunięto zbędne elementy iframe z ustawień i poprawiono liczne błędy bezpieczeństwa oraz wydajności.

Poprawiono również działanie kilku funkcji backendowych, co zwiększa stabilność i niezawodność działania WooCommerce.

Dlaczego Warto Zaktualizować?

Aktualizacja do wersji 9.0 jest wstecznie kompatybilna, co oznacza, że nie powinna powodować problemów z istniejącymi wtyczkami i motywami. Zawiera także liczne poprawki błędów i ulepszenia wydajności, dzięki czemu Twój sklep będzie działał jeszcze sprawniej.

Więcej szczegółów znajdziesz na oficjalnym blogu WooCommerce: WooCommerce Developer Blog

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments