Po co kupować kilka nazw domen

Po co kupować kilka nazw domen

Klienci, którzy dokonują zakupu swojej pierwszej domeny, często zastanawiają się, czy jest sens wykupywać inne, podobne nazwy oraz po co. Nawet jeśli uda się zdobyć upragniony adres, możemy rozważyć zakup innych odmian TLD i skonfigurowanie przekierowań. Można nawet pójść o krok dalej i kupić typowe błędy pisowni nazwy domeny — w ten sposób nie stracimy ruchu utraconego z powodu „błędu użytkownika”. Jest to polecane zwłaszcza, kiedy nazwa naszej domeny niekoniecznie jest oczywista lub już nasi odbiorcy wskazywali możliwość pomyłek.

Chociaż idealna nazwa domeny to zawsze ten jeden, jedyny adres, to ochrona naszego biznesu polegająca na rejestracji podobnych domen jest zawsze dobrym pomysłem.

Oto kilka porad związanych z wykupieniem kilku nazw domen:

  • wykupienie nazw ma chronić przed rejestracją innej strony pod podobym adresem,
  • pamiętajmy o przekierowaniu na właściwą stronę – wykupienie nazw bez przekierowania mija się z celem,
  • sprawdzajmy ceny przedłużeń domen – niektóre rozszerzenia mogą być droższe od naszej podstawowej domeny,
  • pytajmy użytkowników o ewentualne błędy przy wpisywaniu nazwy – to dobra podstawa do wykupienia podobnych nazw i wyeliminowaniu pomyłek.

Media społecznoście a kilka domen

Możemy zastosować tę strategię również w mediach społecznościowych. Nawet jeśli nie korzystamy z Twittera czy Instagrama, ustawmy tam proste informacje kierujące na naszą stronę. Nie należy natomiast dublować stron np. fanapegów na Facebooku, gdyż może skutkować to banem. We wszelkich mediach społecznościowych oraz przy okazji zamieszczania linków np. w gościnnych wpisach na cudzym blogu, posługujmy się jedną, tą samą, główną nazwą domeny. Nawet, jeżeli wydaje nam się, że zastosowanie przekierowania może być tutaj słuszniejsze, to nie po to wykupujemy kilka nazw domen. Skupmy się na promowaniu tej jednej, jedynej.

Kierujmy ruch na naszą stronę wszystkimi ścieżkami, pamiętając, że ochrona własnego biznesu powinna być dla nas kluczowa. Wykupując swoją domenę w różnych rozszerzeniach, przemyślmy, które są dla nas najbardziej istotne, co taki zakup dla nas wnosi itp. Dobrze rozpisana strategia posiadania i zarządzania domenami, na pewno zaowocuje w przyszłości.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments