Jak włączyć tryb programistyczny w WordPressie

Jak włączyć tryb programistyczny w WordPressie

Tryb programistyczny w WordPressie (Dev Mode) jest to tryb, który umożliwia wyłączenie cache i natychmiastowe śledzenie zmian, które wprowadzane są na stronę. Dla klientów JDM.pl mamy tą możliwość wbudowaną w WordPressa, dlatego nie muszą oni korzystać z żadnych zewnętrznych rozwiązań.

Jak włączyć tryb programistyczny?

Jeżeli jesteś klientem JDM.pl, wystarczy po zalogowaniu do Kokpitu, w górnym pasku wybrać Wyczyść Cache, a następnie tryb Dev Mode.

Możemy go ustawić na 30 minut, godzinę, dwie lub trzy godzin. W każdym momencie możemy go także wyłączyć, deaktywizując działanie w górnym pasku:

Użycie trybu programistycznego jest bardzo wygodne, bo nie trzeba wprowadzając zmiany na stronie, odświeżać co chwilę cache. Nie jest on także widoczny dla zewnętrznych użytkowników. Natomiast włączenie trybu developerskiego może w niektórych wypadkach zwolnić szybkość ładowania strony. Dlatego korzystajmy z niego wyłącznie, kiedy faktycznie prowadzimy prace w witrynie.

Jeżeli zapomnimy wyłączyć dev mode po wprowadzaniu zmian, nic się nie stanie. Wygaśnie on automatycznie wraz z końcem zadeklarowanego czasu włączenia. Trybu tego możemy używać bez ograniczeń – tak długo, jak jest on nam potrzebny i tyle razy w ciągu dnia, ile chcemy. Opcja ta jest bezpłatna i dostępna od razu po założeniu instancji WordPressa na naszym hostingu.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments