Jak ustawić plugin do SMTP

Jak ustawić plugin do SMTP

Zapraszamy do krótkiego przewodnika, jak ustawić plugin do SMTP na WordPressie. Wtyczka Easy WP SMTP pozwala skonfigurować i wysłać wszystkie wychodzące wiadomości e-mail za pośrednictwem serwera SMTP. Zwiększymy dzięki niej dostarczalność poczty. Jest to bardzo ważne, kiedy posiadamy np. sklep na WooCommerce, z którego wychodzą maile do zarejestrowanych użytkowników.

Konfiguracja Easy WP SMTP

Po zainstalowaniu wtyczki (sprawdź, jak to zrobić), aktywujemy ją i przechodzimy do konfiguracji. Jest ona w panelu bocznym w zakładce Ustawienia > Easy WP SMTP.

Następnie wypełniamy opcje – tutaj podajemy konfigurację dla hostingu JDM.pl W innym wypadku należy użyć ustawień wybranego przez siebie hostingu.

From Email Address: pełen adres e-mail, np. sklep@twojadomena.pl

From Name: nazwa wyświetlana w polu „Od:”, np. Twój Sklep

Reply-To Email Address: adres, na który kierowane będą odpowiedzi. Jeżeli adres ma być taki sam, jak wyżej wprowadzony – zostawiamy puste.

SMTP Host: adres serwera pocztowego SMTP, w naszym wypadku jest to: smtp.jdm.pl

Type of Encryption: typ szyfrowania – wybieramy zależnie od konfiguracji serwera pocztowego, w JDM.pl STARTTLS

Port: 587

Username: pełen adres konta pocztowego (lub login do poczty)/

Password: hasło do konta pocztowego

Zmiany zapisujemy przyciskiem „Save settings”.

Poprawna konfiguracja widoczna jest na poniższym zrzucie ekranu:

Testowania działania SMTP

Wtyczka ma możliwość przetestowania działania po wpisaniu wszystkich opcji i zapisania. Jest to bardzo wygodne, bo od razu możemy sprawdzić, czy nie popełniliśmy jakiegoś błedu. W ustawieniach wtyczki Easy WP SMTP wybieramy zakładkę Test Settings. Następnie za pomocą prostego formularza wysyłamy na wskazaną skrzynkę wiadomość testową.

Jeżeli test przebiegnie pomyślnie, otrzymamy komunikat.

Jak widzimy konfiguracja wtyczki jest prosta. Najważniejsze to podać prawidłowe dane w ustawieniach. Dzięki temu w wygodny sposób poprawimy dostarczalność naszej poczty, a tym samym unikniemy nieporozumień na linii nadawca – odbiorca.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments