Jak sprawdzić z jakiego motywu korzysta strona

Jak sprawdzić z jakiego motywu korzysta strona

Czasami chcemy dowiedzieć się, jaki motyw został użyty przy tworzeniu strony na WordPressie. Aby sprawdzić z jakiego motywu korzysta inna strona na WordPressie możemy użyć gotowego bezpłatnefo narzędzia, jakim jest WPThemeDetector. Po wpisaniu adresu strony na WordPressie, która nas interesuje, uzyskamy wyczerpujące informacje o motywie, ale także o wtyczkach, które zostały użyte (o ile zostały wykryte przez narzędzie).

Oto przykładowy zrzut ekranu z analizy witryny:

Podobnym narzędziem do WPThemeDetector jest what wp theme is that. Zawsze możemy porównać informacje z obu tych źródeł, ale nie będą one się znacząco różnić.

Przeglądanie stron za pomocą wyżej wymienionych narzędzi nie wyrządza żadnych szkód i nie jest jawne dla właścicieli stron. Narzędzia w trakcie analizy korzystają z ogólnodostępnych informacji.

Nie wykrywanie motywu na WordPressie

Może jednak się okazać, że powyższe narzędzia nie pomogą nam wykryć zastosowanego motywu. Pomijając sytuację, kiedy strona zwyczajnie nie jest zbudowana w oparciu o WordPressa, możemy samodzielnie spróbować podejrzeć motyw bezpośrednio w kodzie strony.

Aby tego dokonać wchodzimy w przeglądarce na stronę, która nas interesuje i klikamy w dowolnym miejscu na stronie prawym przyciskiem myszy. Następnie wybieramy Wyświetl źródło strony. Następnie korzystając z wyszukiwania (CRTL+F) wpisujemy themes. Za ciągiem /themes/ będziemy mieć nazwę motywu WordPressa, z którego korzysta strona internetowa.

Jeżeli strona na WordPressie korzysta z autorskiego motywu to wówczas za nazwą /themes/ znajdziemy często nazwę firmy/autora motywu.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments