Jak pomóc w tłumaczeniu WordPressa

Jak pomóc w tłumaczeniu WordPressa

WordPress jest darmowym projektem, który rozwija się, dzięki zaangażowaniu ludzi z całego świata. Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę i pomóc np. w tłumaczeniu CMS na język polski. Poniżej opiszemy, jak można dołączyć do społeczności tłumaczącej WordPressa.

Jak dołączyć do społeczności tłumaczy

Warto zapoznać się najpierw z oficjalnym blogiem dotyczącym tłumaczenia. Są tam zebrane wszystkie najważniejsze informacje – od tego, jak rozpocząć przygodę po przystąpienie do konkretnego projektu. Aby przystąpić do tłumaczeń, musimy być zalogowani na swoje konto WordPress. Tłumacz spotykają się także na specjalnie do tego przygotowanym kanale na Slacku polyglots.

Jak sprawdzić, jaka pomoc jest potrzebna

Do tłumaczenia służy strona internetowa translate.wordpress.org – na niej znajduje się zdecydowana większość projektów. Wybieramy tutaj dany język i możemy zapoznać się, jaka pomoc jest potrzebna. Dotyczy ona m.in. core WordPressa, motywów czy wtyczek. WordPress to bowiem cały system, który zawiera nie tylko core (CMS), ale i wszystkie niezbędne dodatki. Dzięki zaangażowaniu tłumaczy, można realnie wpływać na rozwój poszczególnych elementów.
Z górnego menu wybieramy typ projektu, który nas interesuje, a następnie konkretne tłumaczenie. Progress wskaże, jak bardzo zaawansowane są prace. Aby przystąpić do projektu klikamy Translate Project

Następnie postępujemy zgodnie z przewodnikiem First Steps. Dzięki temu staniemy się częścią ekipy tłumaczeń.

Nawet, jeżeli nie jesteśmy pewni, czy taka współpraca jest dla nas odpowiednia – warto spróbować. Tylko dzięki bezpłatnemu zaangażowaniu ludzi, projekt może stale się rozwijać.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments