Jak policzyć słowa i znaki w WordPressie?

Jak policzyć słowa i znaki w WordPressie?

Zdarzyć się może, że musimy policzyć słowa i znaki, z których składa się nasz artykuł. Najczęściej tyczy się to korektorów, redaktorów czy copywriterów – jednym słowem wszystkich, którzy pracują zawodowo z tekstem. Niekiedy sytuacja jest odwrotna i chcemy na łamy naszego bloga wpuścić taką osobę, a rozliczyć ją wg stawki odpowiedniej do długości poprawianego tekstu. Czy można zatem szybko sprawdzić ile słów lub znaków ma nasz artykuł? Oczywiście, że tak.

Gdzie podejrzeć statystyki wpisu?

Aby szybko podejrzeć statystyki wpisu, klikamy symbol i szczegóły. Znajdziemy go w górnym panelu Gutenberga. Nim nie wpiszemy pierwszych znaków, przycisk ten będzie wygaszony.

Należy jeszcze mieć na uwadze, jak WordPress przelicza słowa i czy robi to w sposób wystarczający.

Jak liczy słowa WordPress?

1. Nie liczy znaków w tytule wpisu

Tytuł wpisu nie jest uwzględniany w tej statystyce, niezależnie od jego długości. Można to szybko podejrzeć:

2. Zlicza znaki razem ze spacjami

Brak tutaj podziału na ze spacjami i bez spacji. Jeśli potrzebujecie bardziej zaawansowanych statystyk, na pewno warto użyć standardowych edytorów tekstów.

3. Zlicza znaki w śródtytułach (H2, H3 itd.)

4. Bez problemu wskaże nam liczbę nagłówków, akapitów oraz bloków

Warto zauważyć, że WordPress podpowiada nam również zarys dokumentu. Nie jest to jednak spis wszystkich bloków, a jedynie układ nagłówków.

Liczba znaków i słów może nam się przydać także do oszacowania czasu potrzebnego na przeczytanie tekstu, optymalizacji długości wpisu itp. Pamiętajmy, że przede wszystkim jednak liczy się content, niż twarde trzymanie się liczby słów.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ergotom
Ergotom
1 rok temu

U mnie nie a tego znaczki INFORAMCJI – tam wyświetla się to menu ale brak jest tego I – to gdzie szukać tego? Brak jest tek ikonki okrągłej z tym znaczkiem.

Opole
Opole
7 miesięcy temu

Nie wiedziałem, że to takie proste 😉