Jak dodać własne klasy podatkowe w WooCommerce

Jak dodać własne klasy podatkowe w WooCommerce

Różne produkty mogą być opodatkowane w różny sposób. Domyślnie WooCommerce pozwala nam na ustawienie klasy standardowej, obniżonej oraz zerowej. Co jednak, kiedy potrzebujemy jeszcze innych klas podatkowych? O tym w poniższym artykule.

Czym są klasy (stawki) podatkowe w WooCommerce

Stawki podatkowe służą do konfiguracji podatków w sklepie (szerzej o klasach podatkowych w WooCommerce). Włączamy je w ustawieniach: WooCommerce → Ustawienia → Ustawienia główne i zaznaczamy checkbox Włącz stawki podatkowe. Możemy już wówczas zacząć działać. Co jednak w przypadku, kiedy podatków mamy kilka, ale do wyboru jedynie stawkę standardową, obniżoną i zerową?

Sprawa wydaje się na pozór prosta, bo w końcu w danej stawce mamy kilka wierszy:

Jednak służą one do określenia stawki podatku w danym kraju lub regionie, jeśli taki podział jest konieczny. Nie skorzystamy z tej opcji przy różnych podatkach na obszarze jednego kraju.

Jak dodać więcej stawek podatkowych

Nowe klasy (stawki) podatkowe musimy dodać ręcznie i nie potrzebujemy do tego ani wtyczki, ani zasad kodowania. Po prostu przechodzimy do głównej zakładki Opcje podatku w Ustawieniach WooCommerce i wpisujemy takie stawki, jakie potrzebujemy. Każdą z nich oddzielamy wciskając enter.

Możemy naszym dodatkowym klasom podatkowym nadać takie nazwy, jakie chcemy. Zwyczajowo najlepiej, aby łatwo dały się zindentyfikować przy konfiguracji danego produktu.

Jak skonfigurować dodatkowe klasy podatkowe

Po zapisaniu ustawień z nowymi klasami, dodadzą się one automatycznie do naszego sklepu i wyświetlą na górze karty opcje podatku. Możemy wtedy wejść w każdą z klas, aby ustawić odpowiednią wartość naliczanego podatku, kraj jakiego dotyczy itd. Nie musimy już nic zmieniać dodatkowo. My jedynie wyjaśniamy kwestie techniczne.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments