Jak dodać treści z Amazon Kindle do WordPressa

Jak dodać treści z Amazon Kindle do WordPressa

Osadzanie informacji o książkach prosto z Amazon Kindle może być bardzo wygodne dla osób, które prowadzą blogi z recenzjami publikacji lub po prostu chcą się podzielić daną pozycją. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim przewodnikiem, jak dodać treści z Amazon Kindle do WordPressa.

Jak wstawić blok Amazon Kindle

Naciskamy ikonę plusa, aby otworzyć wyskakujące okienko wstawiania bloków i wyszukujemy bloku osadzania Amazon Kindle. Jest to standardowy blok Gutenberga, do którego nie są wymagane dodatkowe wtyczki.

Możemy także użyć skrótu klawiaturowego /amazon-kindle, aby szybko wstawić blok osadzania Amazon Kindle (to przydatna opcja, aby także wstawić dowolny inny blok, wpisując po / odpowiednią nazwę).

Następnie podajemy właściwy link i gotowe.

Jaki format ma mieć link do bloku Amazon Kindle

Link musi mieć następujący format: http://www.amazon.com/dp/ASIN, gdzie musimy wkleić preferowane numery ASIN i wybrać odpowiednią lokalizację (amazon.co.uk, amazon.com itd.). Nie modyfikujemy tego formatu linku, ponieważ wówczas treści nie wyświetlą się nam prawidłowo.

Gdzie znaleźć numer ASIN wybranej publikacji

Numer ASIN jest nam niezbędny, bo pozwala zidentyfikować daną pozycję i umożliwić prawidłowe linkowanie do naszej witryny internetowej. Możemy znaleźć swój ASIN pod tytułem książki w swojej półce KDP lub na stronie szczegółów książki w sekcji Szczegóły produktu.

Dla przykładu prawidłowo osadzona książka będzie wyglądała tak:

Jak widać osadzanie treści z Amazon Kindle jest proste i jedynie należy właściwie odszukać numer ASIN. Dzięki temu możemy wygodnie dzielić się informacjami o wybranych publikacjach.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments