Jak dodać gwiazdki do wpisu w WordPressie

Jak dodać gwiazdki do wpisu w WordPressie

Dodanie gwiazdek do wpisu na WordPressie może być przydatne, kiedy na przykład chcemy zrecenzować produkt, usługę czy lekturę. Oto jak szybko możemy wyświetlić naszą ocenę tam, gdzie chcemy.

Jak dodać gwiazdki do wpisu

Aby dodać gwiazdki do wpisu w Gutenbergu, musimy zainstalować wtyczkę blokową Spectra. Następnie wybieramy blok Star Ratings i umieszczamy go w poście lub na podstronie w wybranym miejscu.

Dzięki temu dodamy blok, który zawiera miejsca na tytuł i gwiazdki – domyślnie wygląda tak:

Czy użytkownicy mogą też oceniać za pomocą gwiazdek

Należy zauważyć, że jest to blok statyczny. Za jego pomocą nie dodamy oceniania dla czytelników czy klientów sklepu. Ukażemy natomiast naszą ocenę. To my określamy w bloku, ile gwiazdek przyznajemy – w skali 1-5 lub 1-10 – również do wyboru. Dla wyświetlających naszą stronę ranking jest nieaktywny – to po prostu element graficzny wpisu.

Jak spersonalizować wygląd gwiazdek i określić ich liczbę

Aby ustawić wygląd naszego rankingu oraz liczbę gwiazdek, jaką przyznamy, wystarczy wejść w opcje bloku (po prawej stronie ekranu).

Możemy wybrać liczbę gwiazdek, ich lokalizację, ale także np. kolor, wielkość czy odstęp pomiędzy nimi. Dzięki temu szybko spersonalizujemy wygląd bloku pod nasze potrzeby.

Hosting jdm.pl

Star ratings może być ciekawą opcją dla osób, które potrzebują wyświetlić oceny lub tworzą rankingi. Wszystko to w oparciu o darmowy plugin oraz domyślny edytor blokowy Gutenberg.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments