Elementor vs Elementor PRO

Elementor vs Elementor PRO

Wiele osób pyta, czy lepiej wybrać darmową czy płatną wersję Elementora. Osobiście polecamy korzystać z natywnego buildera jakim jest Gutenberg. Jeżeli jednak zdecydowaliśmy się na Elementor, warto wiedzieć czym różni się wersja PRO od darmowej.

Darmowa wersja Elementora

Darmowa wersja Elementora oferuje szeroki zakres funkcji, w tym podstawowe elementy budowania stron, takie jak sekcje czy elementy. Zawiera również podstawową bibliotekę szablonów i stylów, które można wykorzystać jako podstawę do stworzenia własnego wyglądu. Oto przykładowe podstawowe elementy:

Każdy element możemy ostylować własnym kodem CSS czy stylizować za pomocą opcji, jakie daje nam sam builder. Wersja darmowa jest w dużej mierze całkowicie wystarczająca dla wielu typów stron na WordPressie.

Elementor PRO

Elementor PRO to wiele zaawansowanych funkcji, takich jak m.in.:

  • możliwość korzystania z pełnej bazy szablonów stron,
  • dodatkowe Elementy np. bardziej rozbudowana galeria zdjęć, dodatkowe Elementy dla WooCommerce do tworzenia stron produktów,
  • możliwość użycia AI.

Darmowa wersja Elementora jest dostępna do pobrania z repozytorium WordPress.org. Nie wymaga zakładania konta, ani wnoszenia żadnych opłat. Wersję PRO można kupić na stronie internetowej Elementora. Dostępne są różne plany cenowe, z których każdy oferuje różne funkcje. Warto zauważyć, że darmową wersję Elementora możemy również rozbudować stosując dodatkowe, bezpłatne wtyczki, często z powodzeniem zastępujące Elementora PRO.

Co wybrać?

To co wybierzemy, zależy od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, że jeśli zdecydujemy się na Elementora PRO zawsze kupujmy go z legalnego źródła. Nie szukajmy tańszych wersji np. na portalach aukcyjnych czy forach internetowych.

Do ważnych aspektów, które możemy rozważyć:

  • nasze umiejętności – jeśli raczkujemy w tworzeniu stron internetowych, Elementor PRO może być dla łatwiejszy z uwagi na dodatkowe szablony i wiele prostszych dodatków,
  • rodzaj strony – niektóre opcje oferuje wyłącznie Elementor PRO,
  • budżet – wersja darmowa może okazać się istotnym argumentem, gdy mamy niewielkie finanse. Elementor PRO wymaga płatnej subskrypcji.
Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments