Szybkie dodawanie obrazów w Gutenbergu

Szybkie dodawanie obrazów w Gutenbergu

Tradycyjna metoda dodawania zdjęć do WordPressa poprzez wgranie ich do biblioteki mediów, a następnie osadzenie w poście, została jeszcze bardziej ułatwiona w przypadku korzystania z edytora blokowego Gutenberg.

Przeciąganie drag and drop

Wszystko, co musimy zrobić, to przeciągnąć wybrane zdjęcie z pulpitu (lub innego miejsca, w którym jest przechowywane) do dokładnie tego miejsca w tekście, gdzie chcemy, aby się znalazło.

Zdjęcie zapisze się automatycznie w naszej bibliotece mediów, a jednocześnie doda we wpisie lub podstronie. Ważne, aby w momencie przeciągania była widoczna niebieska linia jak poniżej:

Dla pewności zerknijmy jeszcze w bibliotekę mediów. Znajdziemy tutaj bez problemu nasze przeciągnięte zdjęcie. Możemy ustawić teraz dla niego tekst alternatywny, tytuł, podpis czy opis.

Możliwe jest również przeciąganie i upuszczanie kilku obrazów jednocześnie, w takim przypadku Gutenberg tworzy galerię obrazów w poście, którą możemy dowolnie zmieniać. Jest to bardzo wygodna metoda pracy. Pamiętajmy, że nie wszystkie buildery stosują takie same zasady. Sztuczka z przeciąganiem obrazów, aby je dodać nie uda się np. w przypadku Elementora. Tam tradycyjnie musimy najpierw załadować wybrane zdjęcia do biblioteki mediów.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments