Dodatkowe ikony w WordPressie (wtyczka Spectra)

Dodatkowe ikony w WordPressie (wtyczka Spectra)

Ikony na stronach internetowych pełnią różnoraką rolę. Mogą ułatwiać nawigację, zastępując słowa oczywistymi piktogramami (np. ikonka telefonu zamiast numeru, ikonka koperty zamiast adresu mailowego itp.). Ponadto ikony mogą uprościć wygląd strony internetowej i uczynić ją bardziej przejrzystą, a dobrze zaprojektowane sprawiają, że strona będzie bardziej interesująca i zachęcająca do interakcji.

Jeżeli nie możemy skorzystać z własnych, przygotowanych przez grafika ikon, internet oferuje nam całą bazę różnorodnych darmowych dodatków. Przyjrzyjmi się ikonom, jakie oferuje darmowa wtyczka Spectra.

Jak dodać ikonkę w Spectra

Aby skorzystać z ikony, należy używać natywnego buildera WordPressa, czyli Gutenberga. Ponadto trzeba mieć zainstalowaną i aktywną wtyczkę Spectra (zapraszamy do lektury naszych artykułów o tym użytecznym rozszerzeniu).

Następnie wybieramy ze spisu bloków blok Icon

Teraz w wybrane miejsce może wstawić dowolną ikonę z dostępnej biblioteki Spectra, a jest ona naprawdę imponująca. Ikony mamy podzielone tematycznie na takie działy, jak m.in. marki, biznes, komunikacja, design, środowisko czy podróże.

Dodatkowo każdą ikonkę możemy spersonalizować ustawiając np. jej wielkość lub zmieniając kolor:

Co ciekawe jest to zdecydowanie więcej opcji, niż np. oferuje nam builder elementor. Także polecamy zapoznać się z możliwościami biblioteki ikon Spectry, które zdecydowanie mogą poprawić wygląd naszej witryny na WordPressie

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments