Dlaczego warto migrować stronę?

Dlaczego warto migrować stronę?

23 lipca przypada Dzień Włóczykija. 🙂 Z tej okazji mamy dla Was nowy artykuł, w którym chcemy powalczyć z mitem, że migracja strony między różnymi hostingami jest skomplikowana i niebezpieczna dla Twojego serwisu czy bloga. Dobrze wykonana migracja nie wpływa ujemnie na ruch, ani na pozycję w wynikach wyszukiwania, a wręcz odwrotnie. Proces możemy zlecić za darmo profesjonalistom, a potem cieszyć się już tylko WordPressem w nowej firmie. 🙂

Dlaczego warto migrować?

Przede wszystkim należy walczyć z siłą przyzwyczajeń. Jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z jakości świadczonych usług (cena nie ma tutaj znaczenia), powinniśmy wybrać taką firmę, które spełnia nasze oczekiwania. Konkurencja na rynku jest bardzo duża, ale niech to wpływa na Twój hosting wyłącznie mobilizacyjnie (w końcu powinna łączyć nas pasja podnoszenia standardów własnych usług). Najlepiej zamanifestować to własną jakością i do tego namawiamy.

Co warto sprawdzić wybierając hosting dla WordPressa:

  • jak często robiony jest backup i przechowywane są kopie zapasowe,
  • czy SSL jest naprawdę darmowy przez cały okres rozliczeniowy (np. nie potrzeba dokupić SNI lub dedykowanego IP dla strony, aby mieć na niej SSL),
  • czy HTTP/2 jest standardem,
  • czy hosting zapewnia separację pomiędzy stronami (inaczej łatwo o rozprzestrzenianie się infekcji),
  • w jakich godzinach działa support i jak jest dostępny (mail, Facebook, telefon),
  • czy jest cache po stronie serwera WWW,
  • na jakiej podstawie są rozliczane pakiety usług,
  • czy ich cena jest stała w trakcie całego okresu rozliczeniowego,
  • czy firma jest partnerem NASK (bezpośrednia rejestracja domen *.pl),
  • w jaki sposób czynnie działa w sieci (może być to wyznacznikiem zaangażowania w usługę).

Po sprawdzeniu tych wszystkich punktów, warto jeszcze popatrzeć, co dzieje się w przypadku migracji. Czy firma przeniesie Twojego WordPressa do siebie za darmo, a jeżeli nie to z jakimi opłatami jest to związane.

Jak wygląda proces migracji?

W przypadku JDM.PL wystarczy, że wykupisz u nas pakiet odpowiedni do Twoich potrzeb (jeżeli nie wiesz, który wybrać napisz maila na bok@jdm.pl). Zamawiając zaznacz, że chcesz przenieść swoją stronę lub bloga. Skontaktuje się z Tobą opiekun, który będzie potrzebował kilku informacji (m.in. haseł do starych usług), a następnie sprawnie przeniesie Twojego WordPressa.   Ty sam nawet nie odczujesz kiedy. Migracja jest zawsze darmowa! 

P.S. Potknięcia zdarzają się najlepszym, ale jednak jeśli się powtarzają, a Twój support uparcie milczy, to może trzeba przełamać strach?

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments