Czym jest Gravatar? Jak założyć profil na Gravatarze?

Czym jest Gravatar? Jak założyć profil na Gravatarze?

WordPress używa Gravatary do wyświetlania zdjęć profilowych lub awatarów użytkownika. Nazwa wywodzi się od Globally Recognized Avatars. Jest to usługa firmy zewnętrznej, która umożliwia użytkownikom posiadanie tego samego zdjęcia profilowego na różnych stronach internetowych. Gravatary są bardzo przydatne, szczególnie w komentarzach WordPress.

Gravatar – jak to działa?

Aby połączyć nasze konto w WordPressie z Gravatarem, musimy przejść kilka prostych kroków:

  1. Założyć konto na stronie Gravatar.com podając przy rejestracji ten sam adres mailowy, który używamy do konta na WordPressie
  2. Wypełnić dane wizytówki Gravatar z naciskiem na zdjęcie – to samo zdjęcie będzie teraz wyświetlać się na tych kontach, gdzie używamy danego adresu e-mail.

Załóżmy, że administrujemy 4 różnymi stronami, zawsze używając konta o adresie testowymail@mojadomena.com Jeżeli założymy w Gravatarze konto na ten adres (testowymail@mojadomena.com) i je uzupełnimy o zdjęcie profilowe, zobaczymy tę zmianę w 4 administrowanych przez nas stronach.

Co możemy wpisać lub zmienić w panelu Gravatar?

W panelu możemy dodać:

  • nazwę i informacje o nas,
  • galerię naszych zdjęć,
  • dane kontaktowe,
  • adresy naszych stron internetowych,
  • a nawet portfele kryptowalut.

Oczywiście wypełnienie profilu jest dobrowolne oraz darmowe. Zawsze możemy usunąć z niego wszystkie dane. Podobnie zdjęcie profilowe w Gravatarze możemy zawsze zmienić lub skasować. Pamiętajmy, że robimy to wyłącznie z panelu konta Gravatar.com Nie ma możliwości ustawienia takich zmian w samym WordPressie. Gotowy profil użytkownika będzie wyglądał na przykład tak:

Zdjęcia z Gravatara będą się wyświetlać wszędzie tam, gdzie widoczny będzie profil użytkownika lub jego interakcje np. komentarze. Oczywiście, aby było to możliwe w sekcji Dyskusja w Ustawieniach WordPressa, musimy wybrać logo Gravatara.

Musimy jedynie pamiętać, że nie mamy wpływu na zdjęcia, jakie wybierają nasi użytkownicy.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments