Czym jest dziennik błędów?

Czym jest dziennik błędów?

Dziennik błędów udostępniany z poziomu kokpitu WordPressa dla klientów JDM.pl, jest bardzo wygodnym narzędziem diagnostycznym. Dzięki niemu szybko możemy obejrzeć ostatnie 100 linii kodu. Na czym polega jego działanie? Otóż za każdym razem, gdy WordPress napotka ostrzeżenie lub błąd czy wygeneruje powiadomienie, jest to zapisywane w dzienniku ze znacznikiem czasu w UTC. Korzystanie z dziennika błędów to najbardziej optymalny sposób monitorowania i wykrywania błędów podczas pracy lub konfigurowania witryny.

Jeżeli jesteś naszym klientem, dziennik błędów znajdziesz zakładce JDM.pl w kokpicie WordPressa.

Dlaczego dzienniki błędów są pomocne

Dzięki temu możemy zobaczyć, jakie błędy są generowane i kiedy. Mogą być to błędy w corze, motywie czy wtyczce. Aby właściwie odczytać informacje zawarte w dzienniku błędów, niezbędna jest podstawowa wiedza z tego zakresu. Natomiast nawet bez niej, możemy przekazać właściwym osobom, czego dokładnie dotyczy błąd. Często opisywanie go wyłącznie po objawach, nie jest pomocne.

W praktyce wyobraźmy sobie, że szukamy pomocy, gdy po aktualizacji kilku wtyczek strona nie działa prawidłowo. Nie jesteśmy w stanie ustalić, który plugin wywołał błąd i jaki. Dziennik może okazać się niezwykle pomocny. Także wygooglanie znalezionego błędu często przyczynia się do znalezienia odpowiedzi, jak go naprawić.

Dziennik, a dokładniej data i godzina wystąpienia błędu, przydaje się również, kiedy chcemy sprawdzić, czy błąd został naprawiony. Wystarczy po prostu zajrzeć po pewnym czasie, czy przestał się on pojawiać.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments