Błąd we wgrywaniu motywu

Błąd we wgrywaniu motywu

Instalacja motywu nie powinna przynosić większych problemów, czasami jednak zdarza się, że WordPress pokazuje nam błąd. Zamiast niepotrzebnie tracić czas, zapraszamy do zapoznania się, jakie mogą być powody i jak rozwiązać problemy.

Błąd brak pliku style.css

Jednym z najczęstszych powodów, dla których ludzie mają problemy, jest próba przesłania pełnego pliku zip, który zawiera przykładowe dane, dokumentację itd., który wyświetla komunikat „Paczka nie mogła zostać zainstalowana. Motywowi brakuje pliku style.css.” . Upewnijmy się, że przesyłamy tylko instalowalny motyw o nazwie nazwamotywu.zip. Gdy pobieramy motyw np. z Enavto, otrzymujemy najczęściej 2 opcje, jedną z nich jest pobranie pełnego pliku zip, który trzeba rozpakować, aby zlokalizować motyw, a drugi to tylko motyw do zainstalowania. Prosimy zwrócić na to szczególną uwagę.

Error 500 (błąd wewnętrzny serwera)

Powodów może być kilka:

1. Limit pamięci PHP – należy zgłosić się do hostingodawcy.
2. Przesyłanie nieodpowiedniego pliku .zip (wyjaśniamy to wcześniej, wystarczy sprawdzić, którą paczkę przesyłamy).
3. Limit przesyłania na Twoim serwerze nie jest wystarczająco duży – skontaktujmy się z dostawcą usług hostingowych, aby to naprawić.

Nie wysłano żadnych danych (ERR_EMPTY_RESPONSE)

Błąd ten występuje w przypadku, gdy limit wysyłania na serwer jest zbyt mały. Należy skontaktować się z hostingiem, który bez problemu powinien rozwiązać ten błąd. Upewnijmy się również, że instalujemy właściwy plik, jak wspomniano w pierwszej części tego artykułu.

Problemy przy wgrywaniu motywu mogą się zdarzać i zamiast rezygnować ze zmiany wyglądu naszej strony, lepiej wiedzieć, jak można sobie z nimi poradzić. W razie wątpliwości, zawsze dobrze jest zwrócić się z zapytaniem do hostingodawcy.

Kliknij i przetestuj hosting przez 30 dni za darmo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments